INTERAKTIF TESTLER 

(Hamit BİÇER)

1987 Yılında Burdur Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliğini Bitirerek Aynı Yıl Göreve Başladım. 16 Yıl Çoğunlukla Tek Çalışarak Değişik Yerlerde Birleştirilmiş Sınıflı Okullarda Bulundum. 1999 Yılında Lisansımı Tamamladım.2003 Yılında Atandığım Normal Sınıflı İlköğretim Okulunda Uzaman Sınıf Öğretmeni Olarak Görevime Devam Etmekteyim.

Neden bir site?

............Site yapmaya sadece hobi olarak başladım. İlk başlarda çalışmalarımı öğrencilerimle paylaşmak ve öğrencilerimin bilgisayardan daha fazla yararlanmasını sağlamak amacındaydım. Ancak başkalarının da bu çalışmalara ilgi duyduğunu gördüm. İletişimin hızla geliştiği bu dönemde ilköğretim birinci kademe öğrencilerine yönelik kapsamlı bir site olmaması dikkatimi çekti. Bence böyle bir site olmalıydı. Bu boşluğu doldurmak için çalışmaya başladım. Amacıma ulaştığıma ve başarılı olduğuma inanıyorum. Günden güne artan ziyaretçi trafiği ziyadesiyle memnun edici. Sınıf öğretmeni meslektaşlarımın katkılarını ve desteklerini bekliyorum.

Neden test?

............Test sadece bir ölçme aracı değildir. Aynı zamanda öğrenmeyi sağlar. Hızlı düşünme, çabuk karar verme yetilerini de geliştirir. Pek çok öğrencinin boş zamanlarını ya da bilgisayar başında geçirecekleri zamanları daha verimli geçireceklerine inanıyorum. Amacımız hem eğlenmek hem de eğlenirken öğrenmektir. Testleri sınıf ortamında uygulanan çalışma ve etkinliklerden ilköğretim programı doğrultusunda oluşturdum.Sitemiz, her sınıf düzeyinde hazırlanan etkinliklerle ilköğretimi bir bütün olarak ele almaktadır. Kendi sınıf seviyenizdeki testleri çözerken bir önceki sınıf etkinliklerine bakarak unuttuklarınızı hatırlar, bir sonraki sınıf etkinliklerine bakarak karşılaşabileceğiniz yeni konulara karşı hazırlıklı olabilirsiniz. 

Sevgili Öğrenciler;

...........Testlerimiz sınıf ortamında uygulanan eğitim öğretim çalışmalarıyla güncelenmektedir. Yeni öğrendiğiniz konularla ilgili yayınlanan testleri çözerken önceki işlediğiniz konularla ilgili testleri de çözmenizde fayda var. Ne kadar çok tekrar o kadar etkili öğrenme....

...........Çalışmalarımız sadece test hazırlamakla kalmayacaktır. Pek çok sitenin ücretli olarak yaptığı etkinlikleri zaman buldukça ücretsiz olarak yayınlamaya devam edeceğiz. Sitemize ücretsiz üye olarak deneme sınavlarına katılabilir, bu sınavlara katılan diğer üyelerle seviyenizi tespit edebilirsiniz. Sınavlar bölümündeki denemelere güncelleme yapılana kadar bir defa katılabilirsiniz. Animasyonlar bölümünden görsel etkinlikleri izleyebilir, zamanla yayınlanacak olan etkileşimli animasyonlarla daha etkili öğrenebilirsiniz. Amacımız biraz eğlenmek, eğlenirken öğrenmek ve boş zamanlarımızı en iyi şekilde değerlendirmek olmalıdır.

Sayın Veliler;

..........Çocuklarımızı bilgisayar ve internetten alıkoymak oldukça zordur. Haklı olarak her alanda olduğu gibi teknolojik gelişmeler eğitim alanında da kaçınılmaz olmaktadır. Çocuklarımızı internetin olumsuz etkilerinden korumak için iyi yönlendirmemizde fayda vardır. Sitemiz bu amaç için hazırlanmıştır. İlköğretim birinci kademe öğrencilerine yönelik tek site olma özelliğimiz bu açıdan çok önemlidir. 

..........Velilerin en çok zorlandığı işlerden birisi çocuğuna yardımcı olmaktır. Eğitim bir uzmanlık alanıdır. Her velinin bu konuda uzman olması beklenemez. Çocuğunuza neyi ne kadar vereceğinizi her zaman bilemeyebilirsiniz. Sitemizin size rehber olacağı inancındayım. 

Değerli Meslektaşlarım;

.............Sitemizin öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmede yararlı olacağı inancındayım. Ayrıca sınıf ortamında (eğitim teknolojisi ile donatılmış sınıflarda) kaynak olarak yararlanılacağı düşüncesindeyim. Kaldı ki bu tür sınıflarda görev yapan öğretmenlerden aldığım mesajlar bunu en iyi şekilde açıklamaktadır. 

............Sitemizin daha verimli olması için sizin öneri ve yardımlarınıza ihtiyacımız var. Bizimle döküman paylaşımında bulunabilir, sitemiz aracılığı ile öğrencilerinize etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz. Cevapları eklenerek gönderilen testleriniz sizin adınıza kodlanarak sitemizde yayınlanacaktır. Ayrıca animasyon çalışmalarınızı da bizimle paylaşabilirsiniz.

............Sitemize katkıda bulunan, emeğe saygı gösteren öğrenci, veli ve öğretmenlere teşekkür ederim.

Uzman Sınıf Öğretmeni: Hamit BİÇER.

 
 

 

......